Алена Курта

українська актриса, поетеса та танцiвниця.
Алёна Курта

Народилася в Ужгороді. Навчалася в Ужгородській класичній гімназії, де три роки очолювала шкільний «парламент».

 

Закінчила Ужгородський національний університет за спеціальністю «соціологія та соціальна робота», а також навчалася у Національній академії державного управління при Президентові України, де вивчала державне управління. Вивчала «акторську майстерність для кіно» в школі Михайла Кострова, при театр-студії «Чорний квадрат», де отримала диплом у 2015 році.

 

У 2014 році Олена почала займатися аргентинським фольклором, вже згодом і сама почала викладати уроки танців у Києві.

 

18 грудня 2014 відбулася презентація Міжнародного благодійного фонду «Вільний птах» засновниками якого стали Олена Курта та український меценат Олег Торгало.

 

У 2015 році взяла участь у поетичних виставах «Да, о Любви» та «Свидетель №5» поетичної лабораторії «Пятна Роршаха», які проходили у київському тайм-кафе БеседниZzа, а також на фестивальних сценах «ART-Пікнік» Слави Фролової та «НебоФест».

 

Також акторка займається організаційною діяльністю. Курта була співорганізатором проекту «Бібліотека щастя» та членом оргкомітету з проведення Міжнародного Дня Щастя в Україні, який відзначають 20 березня. Курта читає власні поетичні історії.

 

У 2017 році Курта знялася у документальному фільмі «Секс у Радянському Союзі» (англ. Sex in the Soviet Union) американського режисера Чада Ґрасія, у якому вона зіграла роль радянської політичної діячки Олександри Коллонтай.